istanbul ili su arıtma servisi 

içme suyuyla  ilişkili akıllardaki  soru işaretleri hale bir problem olarak devam ediyor . Vatandaş su arıtma cihazlarına ilgi vermeye devam ediyor . tüketiciler  damacanadan elde edilen suya ilgi göstermiyor . şebekeden akan suya güven  arttı ama onun da tadı  sevilmiyor. Bu sebepler dolayı su arıtma cihazlarının kullanımı arttı. filtrelenmiş suyun tat anlamında bitkisel kaynak suyundan farkı yok. Bu cihazları cazip kılan çeşitli köken var. Bu konu hakkında bilirkişi görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda türlü görüşleri kısaca ele aldık

türkiye, insan sağlığını hiçe sayan damacanadan çıkan su markalarını konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bir takım arıtma cihazıyla şebekeden akan suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sıhhat Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana suyu isimlerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, günlük su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle ilgili de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum yapan bazı sağlık uzmanları damacanadan çıkan su bölgesine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su filtreleme cihazları yardımı ile şebekeden akan suyun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte uzmanların evlerindeki tercihleri: 


 Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde neredeyse 5 yıldan bu güne su arıtma sistemine sahibim. musluktan akan suyu  bu sistemden süzerek elde ettiğim suyu hem içmek adına hem de çay ve yemeklerde gönül ferahlığı ile kullanıyorum. Zira suyun niteliğini istediğim zaman ölçerek de görebiliyorum. nebati ki bu sistemin periyodik bakımlarının düzenli şekilde yapılması ihmal edilmemelidir. 


Ali Uzmancı : Ben güvenilir marka get more info şişelenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. Yemeklerde şişelenmiş, sofrada hem şişelenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta ya da kendi şişeleme teknikleri ile hazırlanmış su almam. Pet yada cam şişede bir kez kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu sayede mikrobiyolojik şekilde boşalan bir damacana suyuna  tekrardan su konulması riskini minimize etmiş kalırsınız. 

 Uzm. Dr. Veli Yılmaz (faydalı yaşam Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem meslek yanında hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini denetim ediyorum. Bu konu netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre cihazı taktırabilirler. günde en az iki şişe cam şişede maden suyu tüketilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız ufak pet şişeler içilebilir. Suların çok satıldığı, tez sürkülasyonun bulunduğu yerden pet şişe alın. Beklememiş, yeni olsun. 

 Ayşe Aydın inam (uzman Diyetisyen): Evimde damacanadan çıkan suya  olarak aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma cihazı bulunuyorsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *